Понеділок, 29.04.2024, 02:05Вітаю Вас Гість | RSS
Мій сайт
Головна | Структура | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розяснення щодо здійснення доплати за ведення кабінету
 
  • Відповідно до ст. 25 Закону України "Про загальну середню освіту" педагогічне навантаження вчителя, крім навчальних годин, включають інші види педагогічної діяльності, в т.ч. завідування навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками. Згідно з п.7.1 Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601) роботою кабінету керує завідувач, якого призначає директор з числа досвідчених учителів наказом по загальноосвітньому навчальному закладу.
  • Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти  (затвердженої  наказом Міністерства освіти і науки України  N 102 від 15.04.93) визначені розміри доплат за завідування навчальними кабінетами. Пунктом 41 Інструкції передбачено, що учителям, іншим працівникам загальноосвітніх навчальних закладів за завідування навчальними кабінетами провадиться додаткова оплата у розмірі 10-13 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням з  профспілковим комітетом.
  • На початку нового навчального року проводиться тарифікація педагогічних працівників за підсумками якої визначається педагогічне навантаження та встановлюється заробітна плата.Частиною 1 статті 94 Кодексу законів про працю України визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу. Відповідно до ч.2 цієї статті, розмір заробітної  плати  залежить  від  складності  та  умов виконуваної   роботи,   професійно-ділових   якостей   працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Оскільки доплата за завідування кабінетом є складовою частиною заробітної плати вчителя, то й встановлюється вона лише за виконувану роботу. Зміст та обсяг виконуваної роботи працівника визначаються його посадовими обов’язками, за належне виконання яких працівникові і  виплачується заробітна плата (враховуючи різного виду доплати). Обов’язки завідувача кабінетом встановлені в п. 7.3 Положення про навчальні кабінети. Результатом належного виконання цих обов’язків є відповідність навчального кабінету вимогам Положення про навчальні кабінети. Навчальний кабінет щорічно, спеціально створеною комісією перевіряється на готовність до нового навчального року, в тому числі перевіряється відповідність кабінету вимогам Положення про навчальні кабінети. За підсумками перевірки  видається наказ про призначення завідувачів навчальними кабінетами та встановлення їм відповідної доплати.
  • Отже  для здійснення доплати вчителю  за завідування кабінетом потрібно дві складові: 1. Наказ керівника освітнього закладу про призначення завідувачем кабінетом; 2. Фактичне виконання завідуючим кабінетом своїх обов’язків, визначених п.7.3 Положення про навчальні кабінети.

          Юрисконсульт відділу освіти                                                                                                 О.А.Кушніренко

 


      *  Макет колективного трудового договору

 

» Вхід на сайт

» Пошук

» Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites


  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz